Prokurator Rejonowy w Mińsku Mazowieckim wszczął  śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 19 listopada 2016 r. w miejscowości Borki, gmina Mrozy, zabójstwa Pawła J.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż do zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym znajdującym się na posesji, na której zlokalizowany był także dom zamieszkały przez pokrzywdzonego w tej sprawie. Pokrzywdzony wraz ze Sławomirem K. i innym znajomym mężczyzną wspólnie spożywali w dniu zdarzenia alkohol.
W pewnym momencie pomiędzy Sławomirem K. a pokrzywdzonym doszło do szarpaniny, w toku której Paweł J. został ugodzony w okolice podobojczykową nieustalonym narzędziem. Pomimo podjętej reanimacji pokrzywdzony zmarł.
Na miejscu zdarzenia zatrzymano Sławomira K., któremu zarzucono, iż we wskazanej wyżej dacie zdarzenia, w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Pawła J., zadał mu bliżej nieustalonym narzędziem co najmniej jeden cios w szyję, czym spowodował ranę okolicy nadobojczykowej i dolnej część szyi, skutkującą masywnym krwotokiem zewnętrznym, w wyniku którego doszło do śmierci pokrzywdzonego, tj. popełnienie zbrodni zabójstwa.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.