Prokurator Rejonowy w Siedlcach skierował do Sądu Rejonowego w Siedlcach akt oskarżenia przeciwko Michałowi J. o to, że:

   I.    w nocy z 3 na 4 grudnia 2014 roku w Siedlcach w województwie mazowieckim, po uprzednim wyłamaniu zawiasów i zamków w drzwiach oraz zbiciu szyby w okienku obsługowym, włamał się do pomieszczeń agencji Poczty Polskiej (…) skąd zabrał w celu przywłaszczenia laptop marki Lenovo o wartości 2.000 zł na szkodę (…), czytnik elektroniczny podpisu i kartę SID na szkodę (…) oraz znaczki pocztowe, pieczątki o treści PRIORYTET i PARTNER PLAY, listy awizowane oraz kasetkę metalową wszystko o łącznej wartości 920 zł na szkodę Macieja O., przy czym działaniem swoim uszkodził mienie w postaci zawiasów i zamków w drzwiach oraz szyby powodując straty w wysokości 1480 zł na szkodę Macieja O., przy czym czynu tego dopuścił się przed upływem pięciu lat po odbyciu co najmniej roku kary pozbawienia wolności, będąc uprzednio skazanym w warunkach określonych w art. 64 § 1 kk, tj. o czyn z art. 279 § 1 kk w zb. z art. 288 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 64 § 2 kk,

    II.       w nocy z 16 na 17 grudnia 2014 roku w N… (…) w woj. mazowieckim,  po uprzednim podważeniu rolety i wyważeniu drzwi tarasowych, włamał się do domu, skąd zabrał w celu przywłaszczenia konsolę Playstation 3 wraz z padem i 9 sztukami gier, wzmacniacz marki Denon, odtwarzacz DVD marki Denon, dwa pudełka kul bilardowych, dwie sztuki żarówek kolorowych, torbę parcianą z napisem Tigera, pudełko z zawartością 4 par okularów 3D marki LG, trzy programy komputerowo-specjalistyczne o nr (…) parę rękawiczek zimowych, dwa telefony komórkowe marki Nokia i jeden telefon komórkowy marki Motorolla, przewody elektryczne,  pendrive USB, kamerę marki Panasonic wraz z ładowarką stacjonarną, przewodami zasilającymi, saszetkę serwisową z logo Renault wraz z dokumentami, maskotkę w postaci „Diabła” w saszetce, kaptur od kurtki, krawat koloru niebieskiego, trzy piloty od sprzętu RTV, etui na okulary, tekturowe pudełko z zawartością faktur, telewizor marki LG o łącznej wartości strat 2 850 złotych na szkodę (…), przy czym czynu tego dopuścił się przed upływem pięciu lat po odbyciu co najmniej roku kary pozbawienia wolności, będąc uprzednio skazanym w warunkach określonych w art. 64 § 1 kk, tj. o czyn z art. 279 § 1 kk w zw. z art. 64 § 2 kk;

   III.   w bliżej nieustalonym okresie do dnia 17 grudnia 2014 roku w Siedlcach (…) w piwnicach oznaczonych nr  (…), działając wbrew przepisom ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadał środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze 78,644  grama netto oraz substancje psychotropowe w postaci amfetaminy zmieszanej z substancją niepsychotropową – kofeiną o łącznej wadze 69,941 grama netto, tj. o czyn z art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii  (jedn. tekst Dz. U. z 2012 r., poz. 124 ze zm.).

 

Czyny z art. 279 § 1 kk zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10, przy czym zgodnie z art. 64 § 2 kk sąd wymierza karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, zaś czyn z art. 62 ust 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii  (jedn. tekst Dz. U. z 2012 r., poz. 124 ze zm.) zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.