PROKURATURA REJONOWA W MIŃSKU MAZOWIECKIM nadzoruje śledztwo dotyczące dokonanego w dniu 19 stycznia 2017 r. w Mińsku Mazowieckim zabójstwa Stanisława M.
Zwłoki pokrzywdzonego ujawnione zostały w dniu 20 stycznia w jego mieszkaniu, przy czym przeprowadzone na miejscu zdarzenia oględziny wskazywały w sposób jednoznaczny, iż mieszkanie zostało splądrowane. Ujawniono też, iż przy pomocy karty bankomatowej zmarłego dokonano wypłat z bankomatów.
Wstępnie określono, iż bezpośrednią przyczyną śmierci pokrzywdzonego były obrażenia śródczaszkowe i obrażenia klatki piersiowej.
W wyniku podjętych czynności, w dniu 22 stycznia 2017 r. zatrzymano Jacka Z., któremu  zarzucono, iż  dokonał zabójstwa Stanisława M. w ten sposób, że w zamiarze bezpośrednim pozbawienia go życia oraz zaboru jego rzeczy, zadał pokrzywdzonemu co najmniej jeden cios nieustalonym narzędziem w głowę, skrępował i przypalał jego ciało żelazkiem, co doprowadziło do jego śmierci, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia należącą do Stanisława M. kartę płatniczą i dokonał przy jej użyciu trzech wypłat z rachunku bankowego pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 2 kk.
Na wniosek prokuratora Jacek Z. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W związku z tą sprawą zatrzymany został także Marcin S. (poszukiwany już przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim do innej sprawy). Marcinowi S. zarzucono, iż w dniu 19 stycznia 2017 r. w Mińsku Mazowieckim, utrudnił postępowanie karne, pomagając Jackowi Z. uniknąć odpowiedzialności karnej za dokonanie zabójstwa Stanisława M. poprzez między innymi zacieranie śladów przestępstwa, tj. o czyn z art. 239 § 1 kk;  Ponadto Marcin S. jest podejrzany o współudział w dokonaniu zaboru rzeczy ruchomych należących do Stanisława M. w postaci pieniędzy, wypłaconych przy użyciu skradzionej pokrzywdzonemu karty, tj. czyn z art. 278 § 1 kk. Za ten czyn Marcin S. będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
W sprawie tej zarzut utrudniania postępowania karnego poprzez pomaganie Jackowi Z. uniknięcia odpowiedzialności karnej za zabójstwo Stanisława M., przedstawiono także trzeciej osobie – Patrykowi P.
Wobec tego podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.