Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim prowadzi śledztwo w sprawie przywozu przez nieustalone osoby znacznej ilości środków psychotropowych w postaci kokainy o wadze 9,06 kg, które ujawniono w dniu 24 listopada 2018 r. w Sokołowie Podlaskim, tj. o czyn z art. 55 ust. 3  ustawy z dnia 29 lipca 2015 r.  o przeciwdziałaniu narkomanii. 
Środki te zostały ujawnione w sieciowym sklepie spożywczym w Sokołowie Podlaskim przez jedną z pracownic, która w trakcie przygotowania owoców do wystawienia do sprzedaży, zauważyła w pudełku  z bananami, zafoliowane paczki zawierające substancję koloru białego.
O zdarzeniu powiadomieni zostali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, którzy po przybyciu na miejsce zabezpieczyli 8 zafoliowanych paczek o łącznej wadze 9,06 kg. Na pudełku z bananami i odnalezioną substancją znajdowały się oznaczenia handlowe wskazujące na kraj pochodzenia, tj. Ekwador. 
Zabezpieczoną substancję poddano wstępnemu badaniu przy użyciu testera narkotykowego. Wynik badania wskazuje, iż w paczkach znajdowała się kokaina.